Prezes Zarządu Open Finance S.A.

Joanna Tomicka – Zawora
Prezes Zarządu

Prezes Zarządu Open Finance S.A. i Home Broker S.A.

Karierę na rynku finansowym rozpoczęła w 1997 roku w Citibanku, gdzie kolejno pełniła funkcje: dyrektora sprzedaży, dystrybucji krajowej i dyrektor zarządzającej w obszarze kart kredytowych.

W latach 2005-2009 Joanna Tomicka-Zawora rozwijała siłę rynkową Banku Millennium. Jako dyrektor zarządzająca linią biznesową Consumer Finance zbudowała m.in. portfel 1 mln kart płatniczych.

W latach 2009-2017 na stanowisku Wiceprezes Zarządu Credit Agricole Bank Polska S.A. dokonała skutecznej transformacji banku z modelu Consumer Finance na model uniwersalny. 

W 2018 roku została powołana na stanowisko Prezesa Zarządu Open Finance S.A. i Home Broker S.A. Jest członkiem Rad Nadzorczych następujących spółek: Noble Funds S.A., Open Life S.A. i Open Brokers S.A.

Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej (Lublin), Cheltenham College (Wielka Brytania) oraz programu „Executive Management” INSEAD w Fontainebleau (Francja). Posiada także liczne certyfikaty z zakresu zarządzania zespołami i przywództwa. 

Pasjonuje się sportem i literaturą angielską. Uprawia wyczynowo kitesurfing oraz bierze udział w maratonach fitness.

Marek Żuberek

Marek Żuberek
Wiceprezes Zarządu

Wiceprezes Zarządu Open Finance S.A. i Home Broker S.A.

Marek Żuberek ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe związane z rynkiem kapitałowym i bankowością. Karierę rozpoczynał w 1996 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych. Następnie kilka  lat spędził w Banku Pekao S.A., gdzie brał udział w tworzeniu Call Center. Jest współtwórcą mBanku, pierwszego wirtualnego banku w Polsce, w którym pracował w latach2000-2009. Za udział w stworzeniu  tej instytucji został odznaczony „Honorową Odznaką za Zasługi dla Bankowości Rzeczypospolitej Polskiej” przyznawaną przez Prezesa Narodowego Banku Polskiego.
W latach 2010-2012 pracował w ITI Neovision w roli Dyrektora Contact Center. Ostatnie 6 lat spędził w Credit Agricole Bank Polska, gdzie pracował jako Dyrektor Pionu Bankowości Zdalnej.

Marek jest ekspertem w obszarze świata cyfrowego, nowych technologii i procesów. Potrafi tworzyć sprawne i nowoczesne organizacje osiągające ponadprzeciętne wyniki finansowe.

Jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończył liczne szkolenia – m.in. Akademię Liderów na Canadian International Management Institute, a także szkolenia menadżerskie z zarządzania w USA.

W czasie wolnym uprawia żeglarstwo i nurkowanie.